Kik vagyunk?
Csököly-Ritzl Andrea
klinikai szakpszichológus, integratív pszichoterapeuta
Klinikai szakpszichológus és integratív pszichoterapeuta vagyok. Jelenleg egy pszichoterápiás részlegen dolgozom és magánrendelés keretein belül is fogadok pácienseket. Az Instagramon a kapcsolatban_bontakozo oldalon találkozhatsz velem.
Knapek Éva
klinikai szakpszichológus
Klinikai szakpszichológus és egészségpszichológus, képzésben lévő család- és párterapeuta vagyok. Tanultam integratív hipnoterápiát, sématerápiás alapokat és EMDR-t, szakmai utam első néhány évét pedig egy pszichotraumákkal foglalkozó intézetben töltöttem. Azóta elsősorban a kodependencia és a reziliencia témájában jelentek meg írásaim – hazai és nemzetközi publikációkban egyaránt.
Pinczés Máté
pszichológus, autogén tréner, business coach
2009 óta vagyok pszichológus és autogén tréner, emellett 2021 óta coach. A kezdetek óta az Önazonos Vagyok Klub szakértői csapatát erősítem: videókkal, videósorozatokkal és heti rendszerességgel megjelenő írott anyagokkal segítem a klubtagok önismereti munkáját.
Galambosi Eszter
újságíró, szerkesztő
Újságíró-szerkesztő vagyok, 2020 tavaszán végeztem az ELTE kommunikáció- és médiatudomány mesterképzésén. Hiszek a művészetterápia, a humor, az önkritika és az őszinte beszélgetések erejében.
Vezse Vivien
Klinikai szakpszichológus
2021-től vagyok klinikai szakpszichológus. Tanulmányaim során mindfulness, csoportanalitikus,
valamint analitikusan orientált módszerekben képződtem saját élményben. Korábban akut
pszichiátriai osztályon dolgoztam, jelenleg magánrendelés keretei között segítem a hozzám érkező
pácienseket.
Erdei Márta
klinikai gyermek-szakpszichológus
Gyermekpszichiátriai területen dolgozom, gyermekekkel és serdülőkkel foglalkozom egyéni és csoportos formában, valamint családok segítésében is részt veszek. Az anyává válásom formálta, mélyítette számomra a szülők és gyermekeik megértését a munkámban. Írásaimmal igyekszem segíteni az Olvasókat, hogy megértésék a gyermeki lélek működésének sajátosságait és a szülőket is biztatni arra, hogy minél önreflektívebben, empatikusabban teljesedjenek ki szülői szerepükben.
Schindler Zsófia
pszichológus, egyetemi kurzusvezető
Szakmai pályafutásomat 2015-ben, Németországban kezdtem, ahol 5 éven át dolgoztam egy családsegítő alkalmazásában. 2020 óta magánrendelésben dolgozom, magyar, német és angol nyelven, valamint egyetemen oktatok egészség- és szociálpszichológiát. Szakemberként legfőbb érdeklődési területem a hit és a pszichológia kapcsolata. Többek közt ezzel a témával foglalkozom a „lelkesblog” nevű Instagram-oldalamon, illetve a honlapomon.
Stekler Tamás
transzperszonális coach, Voice Dialogue facilitator
2022 óta dolgozom coachként, szemléletemet pedig leginkább a nyugati pszichológián alapuló, de a személyen túli vagy spirituális aspektusokra is nyitott, transzperszonális megközelítés jellemzi, amelyet az általam használt eszközök is tükröznek. A munkám során a Voice Dialogue módszerével, álmokkal és a tarot szimbólumaival is dolgozom.
Féderer Sára
tanácsadó szakpszichológus
Tanácsadó szakpszichológusként végzeztem krízis specializációval az ELTE-n. Sématerápiát és pár- és családterápiát tanulok, ezek hatják át leginkább a szemléletem. Gyermekeim születése előtt sokat dolgoztam a gyermekellátásban: általános iskolákban, gimnáziumban és nevelési tanácsadóban, egyetemi diáktanácsadóban is. Egy ideje már csak felnőttekkel foglalkozom a magánrendelésemben, egyéni folyamatokban és párterápiás keretben.
Mindenütt a hozzám fordulók egyediségének megismerése és a bennük rejlő erőforrások feltérképezése, szabadságuk, önirányítottságuk visszaállítása vezérel. Hiszem, hogy a bennünket akadályozó nehézségek, béklyók letehetőek, hogy minden embernek joga és lehetősége van egy általa jónak ítélt élet megélésére.
Rácz Lilian
projektvezető, szerkesztő
Az Amiről nem beszélünk… magazin és podcast projektvezetője és szerkesztője vagyok, valamint az ELTE Irodalomtudományi Doktori Iskolájában angol szakos PhD-hallgató. Hiszem, hogy a kollektív gyógyulásunk alapja a felelősségvállalás, az önegyüttérzés és a humor.
Nagy Nikolett
gyermek-és ifjúsági klinikai szakpszichológus
Szakmai pályafutásom során gyermekpszichiátriai osztályon szereztem öt éven át értékes és színes tapasztalatot a gyerekekkel és szüleikkel való terápiás munkáról, a pszichodiagnosztika gyakorlatáról, valamint a gyógyítás, lelki fejlődés sokszor rögös útjairól. Szemléletemben kiemelten fontosnak tartom a családterápiás megközelítést, mely szerint a gyermek nehézségei a családi rendszeren belül érthetők meg igazán, a változási folyamat egy csapatmunka, közös építkezés egymásért. Hiszem, hogy minden gyermek egy különleges, megismételhetetlen utat jár be, melyben az elakadások nem sorscsapások, hanem fontos útjelzők: megmutatják, merre kell menni a fejlődés érdekében.
Szirtes Lili
tanácsadó szakpszichológus, EMDR practitioner, integratív terapeuta, pszichodráma asszisztens
2013-tól dolgozom pszichológusként, ez idő alatt többféle területen kipróbáltam magam, nyolc éven keresztül dolgoztam óvodapszichológusi ellátásban, egy tanácsadó cég munkatársaként, egyetemi óraadóként és tartottam drogprevenciós előadásokat. 2016-tól magánpraxis keretében fogadom a hozzám forduló klienseket. Fő érdeklődési területem a traumalélektan, szakmai irányultságom is ez hatja át, 2019 óta EMDR terápiával foglalkozom. 2023-ban jelent meg első könyvem a HVG Könyvek gondozásában „A bántalmazó árnyékában: Kiút a traumából az EMDR módszerével” címmel. További ismeretterjesztő tartalmaimat a témában Tabutojás nevű oldalamon olvashatják az érdeklődők.
VIDEÓS TARTALMAK
amiről nem beszélünk... podcast
Ebben a podcastban tévhiteket és tabukat veszünk górcső alá. Borzasztóan gúzsba kötő, ha bizonyos gondolatokat még csak elgondolni sem szabad, nemhogy beszélni róla. Szeretnénk megmutatni, hogy a legtöbb téma jóval összetettebb annál, semmint hogy könnyen ítélkezzünk. A gondolkodás szabadságát szeretnénk gyakorolni.
Amiről nem beszélünk... hírlevél
Iratkozz fel és mindig az elsők között értesülsz a legújabb, tabudöntögető podcast epizódokról és más friss tartalmakról!
Mindannyian vágyunk a pozitív megerősítésre, a dicséretre, a bókra. Azonban a csupán külső visszajelzésekre alapozott döntések és önmagunkkal kapcsolatos gondolatok romboló hatással lehetnek az önbizalmunkra, önértékelésünkre.
A cikk első részében megvizsgáltuk, hogyan működik a diszfunkcionális család. Most megnézzük, milyen felnőttkori következményei lehetnek az ilyen nevelkedésnek.
Sokan nevelkednek ún. diszfunkcionális családokban – anélkül, hogy erről tudnának, vagy hogy értenék, mindez hogyan hat ki az egész életükre...
Téged is érint a hírszorongás, közéleti szorongás? Mutatunk néhány valóban hatásos pszichológiai technikát stressz ellen.
5 lépésben lebonthatod az önkorlátozó hiedelmeidet
2025-05-14 | Olvasási idő: 5 perc
„Az vagy, amit elhiszel magadról” – tartja a mondás, ami triplán igaz, ha arról a negatív énképről és gondolathalmazról van szó, amit sokan szinte az anyatejjel szívtunk magunkba.
Nemet mondás szülőként – korlát vagy kapaszkodó?
2025-05-07 | Olvasási idő: 8 perc
Hogyan lehet „jól” gyereket nevelni? Vajon melyik az igazán sikeres stratégia? Mi működik? Mire és mikor mondjunk nemet?
A szomszéd pénze mindig zöldebb
2025-04-29 | Olvasási idő: 4 perc
Ha neki van, nekem is kell? A helyzet nem ennyire egyszerű.
Áldás is lehet, ha feltűnik a rettegett harmadik fél
2025-04-25 | Olvasási idő: 5 perc
„Szerelem ellen nem véd a karikagyűrű” – tartja a mondás, és nem véletlenül…